Popularne style w aranżacji wnętrz

Data dodania: 20.10.2016


Planując wykończenie i wyposażenie domu każdy ma pewną wizję tego, jak będzie wyglądało jego wymarzone wnętrze. Żeby bez problemu poradzić sobie z trudnym zadaniem aranżacji pomieszczeń w domu warto skupić się na jednym stylu i kierować się jego wyznacznikami podczas dobierania kolejnych elementów i dekoracji. Oto popularne style w aranżacji wnętrz, które zainspirują Was do pięknego urządzenia domu.

Styl klasyczny

Żeby oddać charakter aranżacji w stylu klasycznym najlepiej pomyśleć o wnętrzu, które jest na pierwszy rzut oka eleganckie, ale jednocześnie nie onieśmiela. Trudno osiągnąć taki efekt bez solidnych drewnianych mebli, wysokiej jakości akcesoriów tekstylnych i dekoracji, warstwowego systemu oświetlenia i stonowanych dodatków. Kolory zastosowane we wnętrzu powinny być subtelne, uniwersalne. Kluczem do projektowania domów w stylu klasycznym jest zachowanie umiaru i wykorzystanie ponadczasowych elementów wyposażenia wnętrz.

Styl minimalistyczny

Słowo umiar powinno nam także towarzyszyć przy aranżacji w stylu minimalistycznym. Charakteryzuje się on przestronnymi wnętrzami i bardzo powściągliwym stosowaniem dodatków i dekoracji. Planując urządzanie domu minimalistycznego warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność i ergonomię przestrzeni, a dopiero w drugiej kolejności szukać rozwiązań estetycznych. Paleta barw powinna być stonowana, oparta na neutralnych kolorach, a wszystkie elementy dekoracyjne powinny harmonijnie ze sobą współgrać.

Zobacz, jakie usługi oferuje pracownia architektoniczna Studio AG

Styl eko

Kompozycje wnętrz w stylu eko opierają się na prostym założeniu, aby w możliwie największym stopniu przybliżyć się w domu do środowiska naturalnego. Dlatego najważniejsze jest wykorzystanie materiałów naturalnych, takich jak drewno, kamień, ceramika lub inne surowce wtórne. Wybierając akcesoria i dekoracje jak ognia należy wystrzegać się plastiku, a lepiej postawić na włókna roślinne czy wiklinę. Troska o środowisko naturalnie powinna się też przejawiać już na etapie projektowania domu, chociażby poprzez wykorzystanie przyjaznych naturze systemów wentylacji czy ogrzewania.

Urządzanie apartamentu nad morzem

Styl rustykalny

Po przekroczeniu progu wnętrza w stylu rustykalnym powinno nam się od razu pojawić skojarzenie wiejskiej chatki na skraju lasu. Sielankowy klimat w domu zapewni przede wszystkim obecność drewna we wnętrzu – od podłogi, przez boazerie, proste, solidne meble, aż po dodatki. Najlepiej sprawdzi się drewno o powierzchni bogatej w słoje czy sęki. Szukając odpowiednich dekoracji warto wybierać akcesoria, które nawiązują do natury i folkloru.

Czy warto kupować apartament nad morzem?

Styl industrialny

Projektowanie domu w stylu industrialnym to zdecydowanie propozycja, która przypadnie do gustu wielbicielom niebanalnych rozwiązań i oryginalnych wnętrz. Tego typu kompozycje czerpią inspiracje z pofabrycznych loftach, a więc planując aranżację pomieszczeń industrialnych warto szukać surowo wyglądających rozwiązań, które będą przywodziły na myśl właśnie przestrzenie fabryk i magazynów przemysłowych. Trudno o lepsze wyznaczniki stylu industrialnego niż czerwona ceglana ściana, betonowe wykończenie podłogi i metalowe, designerskie dodatki.

Sprawdź ofertę architektów z pracowni Studio AG

Mieszkania w Kołobrzegu

zarządzanie nieruchomościami cyrklewicz

Autofolierung NRW